کمال گفتنی ها 4 + پذیرش خیس

                                  وقتی مرا ارباب چون توست

                                                                  تمام عمر گر بروبم کم است!

 

4 - مالک یوم الدین (=صاحب روز پاداش و جزاست)

(لازمه بازم بگم متنی که در ادامه نوشته شده، فقط جنبه ی احساس شخصی داشته و بنده به هیچ گونه ادعای تفسیر ندارم.... ممکن است احساسم خیلی عادی و یا خیلی خاص باشد)

+ صاحب و دارا کلام بزرگیست یعنی انحصار! (=همه چیز در اختیار یک کس) من، تو ، او، زمان، جهان، مکان، حساب و... اگر کسی صاحب انتها باشد، گویی هرچه از ابتدا رخ داده هم صاحب بوده! نه؟

+ روز انتهایی که بار هرکسی به چرتکه ی خریدار می رسد! تنها از عهده ی یک نفر خریدش بر می آید! این یعنی او که تکرار کرد مهربانی و بخشندگیش را، تو و تمام آنچه در خود جای می دهی را در تصاحب خویش دارد! چه مشتی، چه خرواری! چه لایقش است که تقدیمش شود؟ چه می تواند در حد کمالش باشد؟ او صاحب زمانیست که انتهای دوران است! پایان از آن اوست! پس هرچه جمع شده و از دست رفته در اختیار اوست! چه برای تقدیم به صاحبِ بخشنده و مهربانم می توانم ببرم؟

 

                            گفتم نزدیکم کن

                                                      اما مرا کفایت نمی کند

                                                                               لطفا در آغوشت بفشار

 

 

پس نویس:

 

* در آخر، امشب

پذیرشم

در دو برگِ خیس، خلاصه شد

خواهم

نخواهم

فاصله بین تو                 ُ                من

بیش از              امیدِ رسیدن               شده

فقط در رنجم

چون هنوز هم

برایم حرف های قورت دادنی باقی گذاشتی!

- وقتی هنوز باهش کلی حرف داری اما تنها کاری که از عهده ات بر میاد اینه که به چشات پیغام طغیان بدی! خدا جون میدونی من عاجزم پس دستمو بگیر چون جز تو کسی حامیم نیست...

- بازم مدیرم هنوز حقوقمو نداده! بهش نیاز دارم، نمی دونم چجوری بگم بهش! خدایا بهش بفهمون

- نینی رو امروز دوبار دیدم! خداروشکر ... اون میخندید؛ من نفسم بند میومد!

- تنهایی یک زن؛ گاهی به قیمت رفتن آبرویش تمام میشود. خدایا او را نجات بده (امروز از الی راجع به یک زنی که برای تنهاییش همدمی بد یافته؛ پرس و جو شد ... خداجون آگاهش کن)

- امروز  قهوه ای سوخته  ،  قرمز  و  آبی کم حال  بود.

/ 12 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کوله پشتی

سلام الهی جاان.چ زیبا نوشتی [بغل]

sajjad

سلام دوست عزیز. امروز با یه موضوع متفاوت به نام (تست افسردگی) آپم. مثل همیشه منتظر حظورتون هستم. شما بازدید کننده های عزیز هستید که با اومدنتون و خوندن مطالب بهم روحیه میدید تا بنویسم. در واقع بدون شما هیچم. این رو به همه بازدید کننده ها گفتم. باید بگم که: مدیونتونم و ممنون از همتون. . .

من او

احساسات شخصیت زیباست البته منم مفسر نیستم پس نویس :واسه تک تکش واست دعا میکنم عزیزم

سحر

سلام دوست خوبم ممنونم از حضورت[Blume]

m

[گل]

احمد پایمرد

بس که جفا ز خار و گل دید دل رمیده ام همچو نسیم ازین چمن پای برون کشیده ام شمع طرب زبخت ما آتش خانه سوز شد گشت بلای جان من عشق به جان خریده ام حاصل دور زندگی صحبت آشنا بود تا تو زمن بریده ای من ز جهان بریده ام تا به کنار من بدی بود به جا قرار دل رفتی و رفت راحت از خاطر آرمیده ام چون به بهار سر کند لاله ز خاک من برون ای گل تازه یاد کن از دل داغدیده ام تا تو مراد من دهی کشته مرا فراق تو تا تو به داد من رسی من به خدا رسیده ام یا ز ره وفا بیا یا ز دل رهی برو سوخت در انتظار تو جان به لب رسیده ام

محمد

اما عقلت داره جنگ رو می بره ، تنها کاری که از عده ی قلبت بر میاد اینه که به چشات پیغام طغیان بده! چقد قشنگ مینویسی [قلب]